İNTERNET SİTESİ KULLANIM ŞARTLARI

 

Lütfen sitemizi kullanmadan ve üye olmadan önce aşağıda yazılı olan üyelik sözleşmesi ve internet sitesi kullanım şartlarını dikkatlice okuyunuz.

1- Bu siteye girmekle ve/veya üye olmakla www.fredigo.com  site kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız.

 Sitemizdeki web sayfaları ve ona bağlı tüm sayfalar (‘site’) Çağlayan Mah. 2052 Sok. No:23/5 Muratpaşa / ANTALYA adresindeki FREDİGO TEKNOLOJİ TİCARET A.Ş 'nin (şirketin) malıdır ve onun tarafından işletilir. Sizler siteye giriş yaptığınız andan itibaren  aşağıdaki şartlara tabi olduğunuzu, siteyi kullanıcı olarak görüntülediğinizde, siteye giriş yaptığınızda, siteye üye olduğunuzda ve sitede alışveriş yaparken  yasalara göre sözleşme imzalama hakkına, yetkisine ve hukuki ehliyetine sahip ve 18 yaşın üzerinde olduğunuzu, bu internet sitesi kullanım şartlarını okuduğunuzu, anladığınızı, kabul ettiğinizi  ve işbu metinde yazılı site kullanım şartlarına bağlı olduğunuzu kabul etmiş sayılırsınız. 

2- İşbu web-sitesindeki ürünler ve hizmetler Ücretlidir. FREDİGO TEKNOLOJİ TİCARET A.Ş’nin www.fredigo.com web sitesinde yer alan hizmetlerin ve/veya ürünlerin bir kısmının veya tamamının geçici veya devamlı olarak web-sitesinden kaldırılması ve/veya satışının durdurulması hakkı saklıdır.

3- Sitede satıldığı duyurulan ürünlerin/malların/hizmetlerin kalitesinden, garantisinden, kargo şirketinin vereceği taşıma hizmetinden, ürünlerin sağlık yeterliliklerinden ve güvenliğinden web-sitemiz sorumlu değildir. Üyeler ile ürün imalatçıları ve tedarikçiler arasında doğabilecek problemlerden ve şikayetlerden web-sitemiz sorumlu değildir.

4-Sitede alışveriş sırasında vereceğiniz, e-mail adresinizin, adres, kimlik ve kredi kartı bilgilerinizin doğruluğunun sorumluluğu size aittir. Kullanıcı tarafından üyelik işlemleri sırasında belirtilen e-posta adresinin geçerliliği onay e-mail'i ile teyit edilmektedir.  Web-sitemiz bilgilerinizin tamamen veya kısmen doğru olmadığına kanaat getirdiği taktirde siparişinizi iptal etme, üyeliğinizi dondurma, silme ve ürünün web -sitesindeki satışını durdurma hakkına sahiptir. Sitemize bırakılan bilgileriniz ödeme servis sağlayıcı firmaların  kullanımına kısmen ya da tamamen açılabilir.

4.1- Üyelik Kayıt Şartları: Web-sitemiz 'e üye olmanız halinde;

 a) Kayıt formunu doldururken şahsınız ve/veya firmanız hakkında doğru, kesin, güncel bilgiler vereceğinizi,

 b) Üye bilgilerinizi doğru ve güncel tutacağınızı kabul etmiş olursunuz. Web-sitemiz, bilgilerinizin eksik/yanlış olduğunu tespit ederse kaydınızı silebilir. Eğer bir firmayı/kurumu temsilen üye oluyorsanız bu metin, temsil ettiğiniz firma/kurumu bağlamaktadır.

4.2-Kullanıcı Adı ve Şifre: Kayıt sırasında size bir kullanıcı adı ve şifre verilmektedir. Kayıt işlemi tamamlanınca

a) Bu kullanıcı adı ve şifrenin sizin izniniz olmaksızın kullanılması durumunda web-sitemizi uyarmak,

b) Siteyi ziyaret ettikten sonra browserı kapayarak siteden çıkmak sizin sorumluluğunuzdadır.

          c) Kullanıcı, kendisine verilen web-sitesi üyelik şifresinden ve üyelik hesabının güvenliğinden kendisi sorumludur. Aksi halde oluşacak veri kayıplarından ve güvenlik ihlallerinden veya donanım ve cihazların zarar görmesinden www.fredigo.com  sorumlu tutulamaz. Ayrıca web sitesinin siber saldırılar sonucu uğrayabileceği her türlü veri kaybından web sitesinin hiçbir sorumluluğu yoktur. Bu paragraftaki maddelere uyulmamasından ötürü kaybedilen veya değiştirilen bilgiden , ürünlerden , siparişten web-sitemiz sorumlu değildir.

4.3-Sitemizi görüntülemek ve/veya üye olmakla ile, Web-sitemize vereceğiniz bilgilerinizin;

a) Sahte, çalıntı olmaması,

b) Üçüncü bir tarafın hiçbir tescil hakkı, teklif hakkı vb haklarının çiğnememesi

c) Yasalara aykırı olmaması (tüketiciyi koruma, haksız rekabet yasası vb.)

d) Ahlaka aykırı kelimeler içermemesi

e) Hiçbir virüs veya herhangi bir programa zarar verecek bir programlama özelliği içermemesi ve

f) web-sitesini, diğer site üyelerine istenmeyen (spam) mailler gönderme amacıyla kullanmama ilkelerini kabul etmiş sayılırsınız.

5- Kişisel bilgileriniz web-sitemiz gizlilik politikası çerçevesinde işlenecek ve siparişinizin tarafınıza ulaştırılması için kullanacaktır.İnternet sitemizde, kişisel verilerin korunması hakkındaki bilgilendirme ve onay formu yer almaktadır. 

     6- www.fredigo.com , web sitesinde satılan ürünlerin fiyatları ve nitelikleri üzerinde, satışı yapılıncaya kadar, değişiklik yapma hakkını her zaman saklı tutar. 

          7- İşbu Site’de yer alan ünvan, işletme adı, marka, patent, logo, tasarım, bilgi ve yöntem gibi tescilli veya tescilsiz tüm fikri mülkiyet hakları siteye veya ilgilisine aittir. Site’de yer alan bilgiler hiçbir şekilde çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, sunulamaz ve/veya aktarılamaz. Site’nin bütünü veya bir kısmı diğer bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. 

          8- Web-sitemizin ve web-sitemiz üzerinden yapılan ticari işlemlerin  işleyişini herhangi bir yazılım, alet vb. yoluyla bozma girişiminde bulunmamakla; kendiniz için ikinci bir kullanıcı kaydı yaparak kendiniz hakkında olumlu bir mesaj, başka bir kullanıcı için olumsuz bir mesaj bırakmak gibi yollarla sistemimizdeki geri bildirim mekanizmasını bozmamakla; site üzerinde hiç bir bilgiyi robot, örümcek (spider) gibi otomatik veya manuel bir yöntemle kopyalayarak sistemi istismar etmemekle yükümlüsünüz.  Kullanıcı/üye, sitenin kullanımında tersine mühendislik yapmayacağını ya da bunların kaynak kodunu bulmak veya elde etmek amacına yönelik herhangi bir başka işlemde bulunmayacağını aksi halde ve 3. Kişiler nezdinde doğacak zararlardan sorumlu olacağını, hakkında hukuki ve cezai işlem yapılacağını peşinen kabul eder. 

          9- Tarafların kontrolünde olmayan; tabii afetler, yangın, iç savaşlar, savaşlar,   seferberlik ilanı, grev, lokavt  ,  altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi gibi sebeplerden dolayı sözleşmeden doğan yükümlülükler taraflarca ifa edilemez hale gelirse, taraflar bundan sorumlu değildir. Bu sürede Taraflar’ın işbu Sözleşme’den doğan hak ve yükümlülükleri askıya alınır. 

          10-İşbu Sözleşme ile ilgili taraflara gönderilecek olan tüm bildirimler, www.fredigo.com  bilinen e-posta adresi ile kullanıcının üyelik formunda belirttiği e-posta adresi ve cep telefonu vasıtasıyla yapılacaktır. Kullanıcı, üye olurken belirttiği e -posta adresinin ve cep telefonu numarasının geçerli tebligat adresi olduğunu kabul eder.

         11-Onsekiz yaşını doldurmamış olan küçük kişiler www.fredigo.com  'dan alış-veriş yapamaz, üye olamaz. Bu kişiler ancak velileri aracılığı ile istediği ürünü edinebilirler.

        12-Kullanıcı, site içindeki faaliyetlerinde, sitenin herhangi bir bölümünde veya iletişimlerinde genel ahlaka ve adaba aykırı, kanuna aykırı, 3. Kişilerin haklarını zedeleyen, yanıltıcı, saldırgan, müstehcen, pornografik, kişilik haklarını zedeleyen, telif haklarına aykırı, yasa dışı faaliyetleri teşvik eden içerikler üretmeyeceğini, paylaşmayacağını kabul eder. Aksi halde oluşacak zarardan tamamen kendisi sorumludur ve bu durumda ‘Site’ yetkilileri, bu tür hesapları askıya alabilir, sona erdirebilir, yasal süreç başlatma hakkını saklı tutar.

        13- www.fredigo.com  tarafından web-sitesinde satışa sunulan ürünler "olduğu gibi” ve "mümkün olduğu” temelde sunulmakta olup, bunlar ile ilgili olarak  www.fredigo.com  hiçbir garantide bulunmamaktadır.  

        14- www.fredigo.com  dilediği zaman site içeriğini, sitede sunulan hizmetlerin ve ürünlerin içeriğini, fiyatlarını ve işbu sözleşme şartlarını kısmen veya tamamen değiştirebilir. Değişiklikler sitede yayınlandığı tarihten itibaren geçerli olacaktır. Değişiklikleri takip etmek Kullanıcı’nın sorumluluğundadır. Kullanıcı, sunulan hizmetlerden yararlanmaya devam etmekle bu değişiklikleri de kabul etmiş sayılır. Satıcı kampanya, indirim vb. uygulamaları alıcıya bir bildirimde bulunmadan dilediği an değiştirme/iptal etme hakkına sahiptir.

        15-Kullanıcı tarafından sitenin kullanımı sırasında web sitesi ile kullanıcı arasında  çıkabilecek her türlü uyuşmazlıklarda Web-sitesinin ticari defter, kayıt ve belgeleri ile ve bilgisayar kayıtları, web sitesi kayıtları, e-mail kayıtları ve faks kayıtları 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu uyarınca kesin delil olarak kabul edilecek olup, kullanıcı bu kayıtlara itiraz etmeyeceğini peşinen kabul eder. İşbu  web-sitesinin kullanımından doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde Antalya Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

        16- www.fredigo.com  web-sitesi üzerinden ancak siteye üye olduğunuz taktirde alışveriş yapabilirsiniz.